چاکراه عشق

آشنایی و آموزش انرژی درمانی- تکنیک ها و ابزار - بدون مراجعه و در حداقل زمان ممکن-

بدون مقدمه ( مقاله دوم )
نویسنده : محسن تهرانی - ساعت ۳:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸٧
 

 

  بدون مقدمه :

 

    از قدیما گفته اند برای ورود و شناخت هر علمی باید هشت چیز درمورد آن بدانیم که این باعث میشه قبل از ورود به آن یک شناخت اجمالی پیدا کنیم که اگر برامون جالب بود خب وارد میشیم و اگر نه بی جهت وقتمون و هدر نمی دهیم . اما نکته اینجاست که  سه چیز از آن موارد هشتگانه اهمیت بیشتری دارد .

    لابد شنیدید بعضی وارد کاری میشن و بعد نصف و نیمه اونو رها می کنند، حالا در هر زمینه ای که میخاد باشه ، مثل تحصیل ، انتخاب شغل ، انتخاب هدف ، و حتی انتخاب یک همراه در زندگی و ...که بنظر میآد اگه این هشت چیز را قبل ازهر انتخابی مطالعه و بررسی کنیم ، در آنصورت قطعا شرایط فرق خواهد داشت .

     از آنجا یی که نمیخواهم مباحثم طولانی شود ، و دوست دارم خیلی زود به نتیجه برسیم ، 3مورد از آن هشت چیز را برایتان بطور خلاصه شرح میدهم ، ضمن اینکه این سه مورد مهمترین آن بشمار میرود .

 

      

              ( اگه خاستید بقیه شو بدونید براتون زیر نویس میکنم )

 

    

1- تعریف آن علم

 

     هر چیز در عالم هستی دارای یک تعریف مخصوص به خود است ، در انتخاب هر علم  و موضوعی اگر تعریف انرا بدانیم یک شناخت اجمالی از آن بدست می آوریم که ما را در انتخابمان بسیار کمک می کند .

بطور مثال در مورد علم پزشکی که در مملکت ما بسیار طرفدار دارد اینطور می گویند :

 

     علمی ست که در مورد بیماریهای جسمی انسان و راه های تشخیص و درمان آن بیماریها بحث می کند.

 

 

 

     شرایط یک تعریف کامل

      تا اینجا ضرورت تعریف برایمان معلوم شد ، اما آیا تعریف می تواند گویای همه زوایای یک علم باشد ؟ پس یک معِرف چه شرایطی باید داشته باشد تا با آن بتوانیم بی کم و کاست موضوع مورد نظر را بشناسیم .

در اینجا 2نکته مورد نظر است :

 

1-   معرِّف »» درواقع توضیحات و شرح موضوع مورد نظر است

2-   معرُّف »» همان موضوعی است که باید تعریف شود

 

     فلاسفه میگویند :

    معرِّف باید از معرَّف اجلی و نمایانتر باشد ، ویک تعریف باید بتمامه جامع و شامل معرَُف باشد ، یعنی هر گاه چیزیرا بخواهیم معرفی کنیم باید بگونه ای بیان نماییم که تمامی زوایای آنرا شامل شود ، اگر معرِّف ناقص باشد تعریف درستی نمی تواند از معرَّف ارایه دهد که به آن تعریف ناقص می گویند . مانند این است که کسی از شما آدرس منزل شخصی را بخواهد و شما بگویید :

    تهران – خیابان آزادی نرسیده به میدان انقلاب .

   این تعریف از آدرس مورد نظر هیچگاه شخص سؤال کننده را به هدفش نمی رساند و تنها وقت او خرج می شود بدون رسیدن به هدف .

   پس یک تعریف باید کامل باشد وجامع افراد باشد یعنی جزء به جزء آدرس را در خود داشته باشد . نکته بعدی در تعریف ، علاوه بر جامعیت و کامل بودن ، باید مانعیت از اغیار هم داشته باشد ، یعنی آنچه که در تعریف استفاده می شود مربوط به موضوع بحث باشد و از غیر آن پرهیز شود ، پس یک تعریف باید به گونه ای باشد که تو را به مقصد مورد نظر برساند .

 

         

            « مانع اغیار بودن از جامع افراد بودن مهمترست »

 

 

 

    در مثال بالا شما آدرس را به این صورت میگویید :

    تهران – خیابان آزادی ، نرسیده به انقلاب ، خ جمال زاده ، کوچه 8 یا 12 پلاک 16 یا 19 طبقه چهارم  و یا پنجم

   ممکن است این تعریف شما از آدرس مورد نظر کامل و جامع باشد اما مانع از اغیار نیست ، یعنی شما آدرسی را ارایه کردید که در آن واحد رهجو را به چند هدف راهنمایی می کند و پیدا کردن آن دشوار بنظر می رسد ، پس علاوه بر کامل و جامع بودن باید یک تعریف ، زاید نداشته باشد تا رهجو دچار سردرگمی نشود .

    اگر بتوانیم نسبت به هر چیز یک تعریف و آدرس درستی داشته باشیم رسیدن به هدف بسیار سهل و آسان می شود .

 

                                       اینو میدونید ؟

                             با توجه به تجربه سالها مشاوره :

علت اصلی زندگیهای نامتعارف و منجر به طلاق ، صرفا نداشتن آدرس درست       و عدم یک تعریف صحیح از زندگی است                

 

   دراین موارد اکثرآدرس ها نیمه کاره و ناتمام است ، و رهجو علیرغم میل باطنی اش به آدرسی بسنده می کند که فکرمی کند شبیه همان آدرس است ، اگر هرکس قبل از ازدواج آدرس کامل ( جامع و مانع ) داشته باشد ، هر گاه  به هدف و مقصود خود نرسد ، یا پشتکار لازم برای جستجو را نداشته است ، و یا به آدرس مذکور شک داشته ، در غیر اینصورت محال است که به محبوب ایده آل خود نرسد .

 

 

    از بحث اصلیمون خیلی دور شدیم ، و میدونم که برای بعضی از عزیزان این مطالب به نظر سخت میآد ، اما فکر میکنم دونستن اون خالی از لطف نیست ، ضمن اینکه قول میدم مباحث اصلی خیلی راحت تر از این باشه ، کمی دیگه تحملم کنید تا از این مقدمه رد بشیم ، اونوقت مطالب شیرین و دوست داشتنی از راه میرسه ، اینو بهتون قول میدم .

 

 

    

داشتیم میگفتیم که برای شناخت هر علمی 3 چیز مهم و حیاتی است ، که اولین آن تعریف یک علم بود  .

 

  2- موضوع آن علم

 

       ما باید قبل ازهرچیزبدانیم آنچه را که در پی تعلیمش هستیم در چه موردی و راجع به چه موضوعی بحث می کند ، این به ما می گوید اگر نسبت به موضوع اون علم علاقه ای نداریم ، قبل از ورود و اتلاف وقت باید از کنارش گذشت .

    تمام علوم بشری و ماورایی از یک موضوع خاص پیروی می کنند ، گاهی یک علم چند موضوع را در خود دارد ، اما یک موضوع آن حائز اهمیت است .

 

               مثلا درعلم پزشکی می گویند موضوع آن بدن انسان است

        

3- هدف آن علم

این یک امر مسلمی است که همه چیزدرعالم خلقت هدفی را دنبال می کند ، و هیچ علمی از آن مستثنی نیست ، اگر یک علم دارای تعریف و موضوع باشد اما هدفی در آن نباشد فی الواقع بی ثمراست و بی نتیجه.

 

       در علم پزشکی هدف اصلی آنرا می توان تشخیص و درمان دانست           

 

  تعریف و موضوع بدون هدف هیچ ساختاری ندارد ، و صرفا مثل کسی است که پزشکی را می داند اما هیچگاه درمان نمی کند .

    یک نکته مهم راجب هدف تا یادم نرفته بگم ، گر چه این مطلب بحث مفصلی رو می طلبه ، اما جهت آشنایی شما حیفم اومد اونو نگم .

    روانشناسان هدفی رو خوب و ایده آل میدونند که 5 تا مشخصه داشته باشه ،که اصطلاحا به اون اسمارت  SMART )) میگن ، که در واقع هرحرف نشانه یک شرطه ، مثلا میگن یک هدف خوب باید رئال REAL) ) و واقع گرا باشه .

 

               ( توضیح بیشتر راجب اسمارت بمونه سر فرصتش )

 

 

    حالا با این مقدمه نسبتا مشروح میریم سراغ بحث خودمون ، اگه یادتون باشه ما میخاستیم راجب انرژی درمانی بدونیم ، گفتیم قبل از شروع باید یه تعریف کاملی از اونو مطرح کنیم تا هر کس بخاد وارد بشه بدونه که اون چه علمیه موضعش چیه و هدف از اون چی میتونه باشه ؟.

   


 
comment نظرات ()

 
آغاز دفتر (مقاله اول )
نویسنده : محسن تهرانی - ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳۸٧
 

سلام

         انرژی درمانی ازتوهم تا واقعیت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

باید درمورد انرژی درمانی چیزهای زیادی شنیده باشید حرفایی در غالب های مختلف بعضیها اونو رد می کنند و بعضی دیگه تایید و بعضی هم با تردید به اون نگاه می کنند اما نکته مهم اینجاست که در اکثر موارد کمتر کسی از اون تعریف درستی داره و یا انرژی درمانی واقعی رو میشناسه.

بزارید بطور خلاصه ماجرای آشنایی خودمو با انرژی درمانی براتون تعریف کنم شاید کمی تو شناخت اون بهمون کمک کنه .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ماجرای من:

   من مدت زیادی از عمرمو به تحصیل در علوم انسانی و دینی گذروندم و به خاطر علاقه زیادی که به مباحث روانی داشتم مدتی هم روانشناسی بالینی خوندم و خیلی زود با انواع و اقسام روشهای درمانی آشنا شدم و در هنگام تحصیل در یکی دو جا از مراکز درمانی مشغول بکار شدم حتما میدونید که این رشته تلفیقی از روانشناسی و روانپزشکیه یعنی در روش درمان بیمار هم از روشهای رواندرمانی استفاده میشه و هم بعد مدتی به یه مشکل برخوردم و اون اینکه درمان بیمار از طریق رواندرمانی ممکنه به نتیجه برسه اما زمان نسبتا زیادی رو با هزینه بالا میطلبه و دارودرمانی هم جای خود داره.

من بدنبال درمانی میگشتم که هم در اکثر موارد جواب بده و هم بهبودی بیمار بسرعت انجام بشه گر چه روانشناسان معتقدند که درمان هر چه طولانی تر باشه برگشت بیماری احتمالش کمتره و این در حالیه که اعتراف دارند در بیماریهای مهم روانی بیشتر جنبه نگه داری داره تا درمان کامل و در بعضی موارد جنبه پیشگیری داره اما شما اینو در نظر بگیرید که درصد نسبتا بالایی از بیماران حوصله جلسات متعددو ندارند و در میان راه درمان را رها میکنند .

و بلاخره:

بعد از مدتی با هیپنوتیزم آشنا شدم و یه جورایی منو اشباع می کرد چون میشد از طریق اون بسرعت درمان کرد حتی در مقیاس وسیعتر پاره ای ااز بیمازیهای جسمی رو هم میشد بدون استفاده از داروهای شیمیایی درمان کرد.

اما این روش هم مشکلات خودشو داشت همانطور که میدونید تشخیص صحیح نصف درمانه و این علم در تشخیص مشکل داشت باضافه اینکه غالب بیماران به دلیل عدم آطلاع کافی از این علم کمتر راضی می شدند که خود را بدست هیپنوز بسپارند حالا ترس از هیپنوز شدن بکنار.

بعد از مدتی بخاطر بیماری که داشتم که تقریبا لاعلاج مینمود توسط یکی از دوستانم با یک انرژی درمان حرفه ای آشنا شدم درمان سریع و روش درمانش منو که مدتها به بدنبالش بودم وادار کرد تا اطلاع کافی از اون پیدا کنم .

مدتها گشتم و در مورد اون مطالعه کردم نمی خاستم بدون اطلاع دقیق وارد اون بشم و این در حالی بود که فضای منفی بسیاری در اطرافم موج میزد .

با ورود به دنیای ناشناخته اون هرچه می گذشت علاقه ام بیشتر می شد مثل تشنه ایی بودم که بعداز مدتها به آب رسیده باشد اونو با تمام وجودم می بلعیدم.

 

 

 

آنچه در سر دارم ؟!

بعداز گذراندن دورهای مختلف تونستم یه کمی با اون آشنا بشم. حالا دوست دارم اگه خدا کمکم کنه آنچه را آموخته ام را به سبک و روشی خاص بهتون منتقل کنم . حتما سعی میکنم براتون جذاب باشه وشیرین اینو بهتون قول میدم.

اگه خدا بخواد در مدت و زمان کوتاهی از طریق همین وبلاگ شما رو با انرزی درمانی آشنا میکنم تا جایی که نیاز به مراجعه به جایی رو نداشته باشید حتی به من.

شرایط شروع آموزش

شاید تعجب کنید اگه بگم شرط خاصی در نظرم نیست به جز چند نکته ی ساده .

1-شرط سنی به اون شکل نداریم اما ترجیحا بالای 16سال بهتره .

2-تحصیلات در حد معلومات عمومی .

3-کمی علاقه و یه سیر پشتکار .

4-حتما براتون سؤال پیش میآد من با کمال میل اگه بلد باشم پاسخ میدم .البته فقط از طریق پیام عمومی وبلاگ .

5-مدت زمان فراگیری شما در مرحله ی مقدماتی حدود 3ماهه البته اگه زنده بودم .

6-و بلاخره حرف آخر اینکه باید تمرینات هر درسو با دقت انجام بدید تا وارد مرحله ی بعدی بشیم چون پیش نیازه و کاریش نمیشه کرد .

سخن آخر

میدونم بیشتر مشتریهام زمان امتحاناتشونه لذا تا اوایل تیرماه سعی میکنیم آروم تر بریم تا بتونند به غافله برسند .

امیدوارم تو این مسیر خدا ازمون راضی باشه و بهمون کمک کنه چرا بی اذن او برگی از درخت جدا نمی شود این باور منه .پس با یاد و نام او آغاز می کنیم که یاد او آرامشی ست بی انتها و نام او تبرکی ست در وادی

چاکراه عشق . پس بگو یا علی .....

  راستی

یه وبلاگ دیگه هم دارم به نام :

                  سفر به ماوراء

که شاید بعضی از مطالبش توشه ایی باشه برامون پس اگه دوست داشتید به اونجا هم سری بزنید.

 


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()